עונת המנויים

right-side.png
left-side.png

עונת 2015-2016

slice-3.png

1/"בת קול"

box-web-concert-9.jpg

מנצח ראשי ומנהל מוזיקלי: תום כהן
מנצחת: אתי תבל
אמנים אורחים: ליאור אלמליח, מור קרבסי, הראל שחל (קלרינט תורכי)

שניים מהקולות הייחודיים בעולם, מרגשים ונוגעים. ליאור אלמליח בעל קול הקטיפה ומור קרבסי בעלת המנעד האין סופי, נפגשים ויגישו ביחד ולחוד מוסיקה מהרפרטואר היהודי – צפון אפריקאי. 

פיוטים, לאדינו וחכיתיה ממרוקו, הרנטה מאלג׳יר ומטרוז עברי – ערבי על לחני האלא האנדלוסית. חגיגה של מסורת והתחדשות, ברוח היהדות המגרבית המחבקת, החמה והמכילה. ישלים את התמונה, אמן הקלרינט התורכי הראל שחל שבצליליו מרטיט את לבבות המאזינים בכל מקום בו הוא מנגן.

2/"הומאז’ לסאלים הללי"

box-web-concert-10.jpg

מנצח: תום כהן
אמנים אורחים: בנימין בוזגלו, אמאל שהין

סאלים הללי, מהאייקונים התרבותיים הגדולים שיצאו מצפון אפריקה מאז ומעולם. הזמר והמוסיקאי בעל היכולות הפנומנאליות היה הראשון לשלב בין הסגנונות הצפון אפריקאיים לסגנונות אירופאים כמו הפלמנקו הספרדי, השנסון הצרפתי והסן-רמו האיטלקי.

 

הומא’ז לאמן הגדול שיבוצע ע”י בנימין בוזגלו שנחשב לאחד האמנים המצליחים בעולם בתחומו ונחשב למבצע ייחודי ווירטואוזי.
בנוסף, נארח על הבמה אמנית צעירה ומוכשרת אמל שאהין.

פרשנות אמנותית חדשה ללהיטיו הנצחיים של סאלים – ״מחני זין״, ״חביבי דיאלי״, ״אידישע מאמע״, ״עלאש יא ג׳זלי״ ועוד.

3/"בלוז אנדלוס"

box-web-concert-11.jpg

מנצח ראשי ומנהל מוזיקלי: תום כהן
מנצחת: אייל מזיג /תום כהן
אמנים אורחים: מרגלית צנעני, העבריות מדימונה

המשך ישיר לקונצרט ״אפריקה״ מהעונה הקודמת בו ביצענו חומרים אפריקאים וברבריים שמהווים את המקור העתיק של מוסיקת הבלוז האמריקאית. והפעם, כמה צעדים קדימה, קלאסיקות הבלוז והמוסיקה השחורה פוגשות את התזמורת, העיבודים והצליל הייחודי של התזמורת.  את המופע תוביל זמרת הנשמה המובילה בארץ, מרגלית צנעני, אמנית שיצקה ישראליות אמיתית לתוך המונח מוסיקה שחורה, על ידי שילוב אלמנטים של ג’אז ובלוז במוסיקה ים תיכונית. ולצידה, אנסמבל מתוך העבריים מדימונה, הקהילה הייחודית מהדרום שידועה בכישרון המוסיקלי  של חבריה.

4/"כבר עברו השנים"

box-web-concert-12.jpg

מנצח ראשי ומנהל מוזיקלי: תום כהן
מנצח:  תום כהן
אמנים אורחים: עידן עמדי, יהודה קיסר

עידן עמדי והתזמורת במופע מחווה ללהיטי הזהב של שנות ה-70. עמדי, המלחין, הזמר והיוצר מהאהובים בישראל, מיצב עצמו בדרכו האומנותית כאמן ישראלי בהווייתו, היוצר מוסיקה שהיא שילוב מקורי ומקומי בהשפעות רוק ופופ לצד צלילים אותנטיים מן המזרח. בפועל, עמדי מתפקד בעצם כחוליה הנוכחית בשושלת מפוארת של יוצרים, כמו אביהו מדינה, זוהר ארגוב, אבנר גדסי, ניסים סרוסי, שימי תבורי ועוד, שהביאו את הסגנון שלהם אל לב המיינסטרים.  יחד עם התזמורת עמדי ״חוזר הביתה״ מבחינה מוסיקלית, אל אחד מהזרמים המוסיקליים שהפכו אותו למה שהוא היום, ובביצועיו הייחודים והנוגעים, לצד העיבודים המיוחדים והמצלול העשיר של התזמורת, מפיח חיים בקלאסיקות כמו: ״הגברים בוכים בלילה״, ״נפרדנו כך״, ״הפרח בגני״, ״איני יכול״, ״הבטחנו זה לזו״ ועוד לצד טעימות מלהיטיו הגדולים.
אורח הכבוד שלנו במופע יהיה האיש שצלילי הגיטרה שלו הפכו לחלק בלתי נפרד מהסאונד של החיים בארץ – יהודה קיסר.